شخصیت هالک در دنیا سینمایی مارول نسخه “هالک جاودان” است.

Mohammad Alphaژوئن 20, 2020

دیروز مارول بطور رسمی تایید کرد که شخصیت هالک در دنیا سینمایی مارول “نسخه جاودان”خودش است. این ورژن از هالک همونطور که از اسمش مشخصه قدرت جاودانگی داره و نامیراست.

ما در این مقاله توضیح میدیم که هالک چطور تبدیل به “هالک جاودان” شد و اصلا هالک جاودان چه کار هایی میتونه بکنه.

 

داستان “هالک جاودان” در کمیک ها

 

“هالک جاودان” نتیجه چندین و چند بار مردن و دوباره زنده شدن بسیار سخت بروس بنر و هالک هستش. برخلاف بقیه نسخه های هالک او مشکلی با موندن در بدن بروس بنر نداره. حتی اگر بروس توسط نور خورشید اسیبی ببینه هالک فقط در شب ها بیرون میاد.

اولین حضور این نسخه هالک در جلد اول کمیک Immortal Hulk 2018 بوده است و خب همونطور که از اسم این مجموعه کمیک مشخصه اختصاصی راجب نسخه “هالک جاودان” است. نویسنده این کمیک یکی از معروف ترین نویسنده های دنیا کامیکه یعنی آقای آل یوئین و همچنین طراح این کمیک جویی بنته.

 

کاور جلد اول کمیک IMMORTAL HULK

 

 

قدرت های “هالک جاودان”

سخته بخوایم قدرت های “هالک جاودان” رو از هالک معمولی جدا کنیم چون به هرحال او خود هالکه اما با قدرت ها و تجربیات بیشتر حالا اینجا به چند تا از این قدرت ها میپردازیم.

 

جاودانگی

خب این ویژگی و قدرت “هالک جاودان” کاملاً مشخصه و دلیل اصلی اسمش هم داشتن همین قدرته. تقریباً کشتن هالک غیرممکنه. چرا میگم تقریباً چون در دنیا کامیک شخصیت های کیهانی و بسیارقدرتمند خیلی هستند و بعضی از اون ها قابلیت از بین بردن حتی شخصیت هایی که جاودان هم هستن رو دارن. خب جاودانگی هالک اینطوره که تقریباً هیچکس نمیتونه بکشتش و توسط مرگ طبیعی که انسان ها تجربه میکنن هم نمیمیره. مرگ هایی بر اثر برخورد گلوله ، شمشیر و ایجاد زخم، خونریزی شدید و … برای او بی معناست چون هالک جاودانه.

 

قدرت بدنی و زور بدون محدودیت

تاحالا دیده نشده که “هالک جاودان” در قدرت بدنی و زور کم بیاره، درواقع هیچ محدودیتی براش دیده نشده. نویسنده ها نیز اورا بدون هیچ محدودیتی در قدرت بدنی و زور توصیف کردند. برای مثال هالک خاکستری چیز تا وزن 60 تن رو و پروفسور هالک چیز هایی تا وزن 100 تن رو میتونن بلند کنن ولی از این لحاظ “هالک جاودان” محدودیتی نداره و توان بلند کردن وسایلی با هر اندازه وزن رو داره.

 

کنترل اشعه گاما

این زیاد به عنوان یک قدرت ثابت هالک دونسته نمیشه اما به هرحال قدرت اونه اگرچه محدوده. هالک میتونه انرژی رو به شکل های مختلفی در بیاره مخصوصا اشعه گاما رو. بدن هالک مثل یه باتری اشعه گاما کار میکنه که اشعه گاما میسازه و ساطع میکنه. یک بار آرماگدون میخواست از انرژی هالک استفاده کنه تا قدرت به یک ماشینی بده که پسرش رو برگردونه. البته هالک با هوش زیادش در فاصله زمانی کم انرژی بسیار زیادی ساطع کرد که اون ماشین قابلیت تحمل و کنترل کردنش رو نداشت و منفجر شد. البته اینکه “هالک جاودان” تا چه حد میتونه انرژی خودش و انرژی های بیرونی رو کنترل کنه هنوز مشخص نشده.

 

هالک جاودان میتونه دروغگو هارو احساس کنه

این قدرت در حالت معمولی زیاد کارایی خاصی نداره اما به بازم بخشی از قدرت های “هالک جاودان” به حساب میاد. موقعی که شخصی درحال صحبت در نزدیکی هالک هست هالک میتواند به راحتی تشخیص بده که ان شخص داره حقیقت رو میگه یا دروغی رو جایگزین حقیقت کرده.

 

هالک جاودان در دنیا سینمایی مارول

ما در دنیا سینمایی مارول هنوز چیز خاصی از “هالک جاودان” ندیدم اما مارول استدیوز رسماً تایید کرده که نسخه هالک که در دنیا سینمایی مارول حضور داره ورژن “هالک جاودان” است. البته میشه گفت مرگ هایی که لازمه تبدیل شدن هالک به “هالک جاودان” بوده رو تا حدودی دیدیم. برای مثال جنگ با فنریس ولف در فیلم Thor: Ragnarok. یا بشکن زدن با سنگ های بینهایت(درسته نمرد اما تجربه نزدیک به مرگ بود) در فیلم Avengers: EndGame. اما باید صبر کنیم و ببینیم که مارول استدیوز چه آینده ای رو برای “هالک جاودان” درنظر گرفته.

 

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

 

 

دسته‌بندی‌‎ها
به اشتراک گذاشته شده0

نظر بگذارید

نام *
نامی جهت نمایش اضافه کنید
ایمیل *
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد
وب‌سایت